تبلیغات
شرکت سازه فراز پارتیکان - آمادگی کره‌ای‌ها برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های آزادراهی DropDown Menu with HTML and CSS
سرمایه گذاران کره جنوبی برای حضور در طرح‌های آزادراهی ایران اعلام آمادگی کردند.


http://www.bananews.ir/images/resized/images/stories/hamolonaghl/jadei/1393/2015291_200_200.jpg

این جلسه با حضور علی نورزاد معاون وزیر راه و شهرسازی، سید مسعود نصر آزادانی معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه ها، حسین تاجیک مشاور مدیرعامل در تامین منابع مالی، سیروس گل سفیدی مدیرکل امور پیمان‌ها و رسیدگی فنی و مدیرعامل و اعضای شرکت کره ای حاضر در پروژه اصفهان-اهواز برگزار شد.

در این جلسه ضمن ارایه گزارش مدیرعامل شرکت کره ای از روند اجرایی تفاهم نامه امضا شده، مقرر شده است تا این شرکت ظرف ۱۰ روز آینده نتایج بررسی ها شامل طراحی مفهومی را به صورت مکتوب به شرکت ساخت و توسعه ارایه کند. علاوه بر این، کره‌ای ها از اعلام آمادگی خود برای سرمایه گذاری در طرح‌های آزادراهی ایران خبر دادند که بنابر مذاکرات صورت گرفته پیشنهاد آنها طی جلسات کارشناسی در شرکت ساخت و توسعه بررسی خواهد شد.

در سفر اخیر رئیس جمهور کره جنوبی به ایران الحاقیه تفاهم نامه ساخت راه‌آهن اصفهان-اهواز به طول ۵۴۰ کیلومتر به عنوان بزرگترین قرارداد منعقده در این سفر، به امضا طرفین رسید. برآورد اولیه ساخت این خط آهن ۵.۴ میلیارد یورو است که در این الحاقیه مقرر شد طرف کره‌ای ظرف مدت ۴ ماه از روز امضای آن طراحی مفهومی، مطالعات امکان سنجی، پیشنهاد مدل تامین مالی پروژه را ارایه کند.

در صورت تصویب مدل تامین مالی ارایه شده، طرف کره‌ای موظف است تا ظرف مدت شش ماه طراحی پایه به کارفرما ارایه دهد. کاهش ۴۵۰ کیلومتری فاصله ریلی بین دو استان خوزستان و اصفهان، افزایش قابل ملاحظه ظرفیت حمل بار و مسافر بین این دو استان و مناطق مرکزی کشور، کاهش تنگنای ظرفیتی محور جنوب و افزایش بهره‌وری کل شبکه ریلی کشور، تحت پوشش قرار دادن استان چهار محال و بختیاری(شهرستان‌های شهرکرد، بروجرد، لردگان در خط اصلی یا فرعی)، افزایش ایمنی ترابری در منطقه، جوابگویی به تقاضای روزافزون حمل و نقل صنایع مادر به ویژه فولاد در استان خوزستان و صرفه‌جویی قابل ملاحظه در مصرف سوخت از جمله اهداف مطالعاتی احداث این محور است.
طبقه بندی: اخبار،

تاریخ : سه شنبه 11 خرداد 1395 | 12:18 ب.ظ | نویسنده : نادر شاهزیدی | نظرات چاپ این صفحه
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: مدیریت وبسایت ****** :.