تبلیغات
شرکت سازه فراز پارتیکان - معاون وزیر کار: مزد کارگران قدرت پس‌انداز ندارد DropDown Menu with HTML and CSS
معاون وزیر کار معتقد است: اگر بخواهیم به سمت یک نظام مزد واقعی برویم که در آن مزد قدرت پس‌انداز پیدا کند باید مساله قیمت تمام شده تولید را حل کنیم.


http://www.bananews.ir/images/resized/images/stories/senfi/karegar/89-9-16-11_200_183.jpg

وی افزود: اما قیمت تمام شده تولید نسبت به سایر کشور بالا است که بخشی از آن به اصلاح سیاستهای دولت در ساختار اقتصادی برمی‌گردد زیرا یک برنامه پیچیده و بزرگ علمی است که باید در بحث پژوهش آن و صنایع و تولیدات مزیتی کشور کمک شود.

هفده‌تن با بیان اینکه دستمزد کارگران باید قدرت پس انداز پیدا کند، اظهار کرد: برای آنکه به سمت یک نظام واقعی مزدی برویم که در آن مزد قدرت خریدی را که طی 30 سال گذشته از دست داده دوباره به دست بیاورد و بهره‌وری عوامل تولید بالا برود باید مساله قیمت تمام شده تولید را حل کنیم چون مزد در قیمت تمام شده قابل اصلاح است.

به گفته وی اگر قیمت تمام شده تولید پایین بیاید کارفرما ترغیب می شود که سهم دستمزد را که نقش موثری در ارتقای بهره‌وری عوامل تولید دارد، بالا ببرد در غیر این صورت با افزایش مزد، مشکل معیشت کارگران حل نمی‌شود.

معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در عین حال خاطرنشان کرد: با وجود آنکه در سه سال دولت یازدهم، مزد واقعی حدود 6.8 درصد افزایش داشته اما به دلیل انباشتگی عقب افتادگی دستمزد کارگران نتوانسته‌ایم آن را جبران کنیم.

به اعتقاد هفده‌تن، برای جبران این عقب ماندگی باید چند صنعت به عنوان نمونه و پایلوت انتخاب شوند و با مشارکت و همراهی شرکای اجتماعی و مراکز علمی و نوآوری هزینه‌های تولید را کاهش داد.
طبقه بندی: اخبار،

تاریخ : سه شنبه 11 خرداد 1395 | 12:31 ب.ظ | نویسنده : نادر شاهزیدی | نظرات چاپ این صفحه
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: مدیریت وبسایت ****** :.