تبلیغات
شرکت سازه فراز پارتیکان - انتقاد از افزایش تعرفه مهندسان ناظر/نرخ گذاری رقابتی شود DropDown Menu with HTML and CSS
دبیر کانون سراسری انبوه سازان با انتقاد از افزایش تعرفه خدمات فنی مهندسی ساختمان گفت: ارائه خدمات مهندسی باید رقابتی شود.


http://www.bananews.ir/images/resized/images/stories/maskan/8888-24_200_200.jpg

به گزارش بنا نیوز؛ فرشید پورحاجت با بیان اینکه تعرفه های سازمان نظام مهندسی ساختمان هرساله افزایش پیدا می کند، گفت: باوجود اینکه صنعت ساختمان درگیر رکود است و مصالح ساختمانی هم رشدی نداشته است اما سازمان نظام مهندسی ساختمان، تعرفه های نظارت را افزایش داده است.

وی با اشاره به تاثیر افزایش نرخ خدمات مهندسی بر هزینه تمام شده مسکن، اظهار داشت: یکی از مشکلات سازندگان این است که خدمات مهندسی به شکلی صوری ارائه می‌شود و نظارت واقعی وجود ندارد اما هرساله نرخ ها را افزایش می‌دهند.

دبیر کانون سراسری انبوه سازان با اعلام اینکه در حال حاضر برای ساختمان های گروه ج هر مترمربع ۵۰ هزار تومان بابت خدمات فنی مهندسی دریافت می شود، افزود: قرار است این خدمات ۱۴ درصد افزایش پیدا کند.

پورحاجت با بیان اینکه هیچگونه رقابتی در خدمات فنی مهندسی وجود ندارد، گفت: خدمات چه مطلوب چه نامطلوب باشد یک رقم برای آن دریافت می‌شود که این واقعا محل اعتراض سازندگان است و معتقدیم که باید خدمات فنی مهندسی رقابتی شود.

وی با تاکید بر اینکه نرخ خدمات در نقاط مختلف باید متفاوت باشد، افزود: وقتی پویایی و رقابت در خدمات فنی مهندسی نمی بینیم چطور انتظار داریم که ساختمان های مناسب ساخته شود و کیفیت در ساخت و ساز رعایت شود.

دبیر کانون سراسری انبوه سازان با انتقاد از اینکه نرخ گذاری در استان ها به درستی انجام نمی گیرد، گفت: نرخ گذاری باید براساس مناطق مختلف متفاوت باشد نه اینکه هر قیمتی که برای تهران تعیین می شود برای سایر استان‌ها هم باشد.
طبقه بندی: اخبار،

تاریخ : سه شنبه 11 خرداد 1395 | 12:32 ب.ظ | نویسنده : نادر شاهزیدی | نظرات چاپ این صفحه
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: مدیریت وبسایت ****** :.