تبلیغات
شرکت سازه فراز پارتیکان - تولید عایق ضد رطوبت بدون تخریب سطح DropDown Menu with HTML and CSS
این عایق با استفاده از نانو ذرات سیلیکون تولید شده است که با ترکیب آن با آب به عنوان عایق رطوبت در ساختمان‌ها به کار برده می‌شود.


http://smarthomegroup.ir/fa/images/Newcityhall.jpg

محققان پارک علم و فناوری دانشگاه تهران نانو عایقی با عمر مفید 30 سال را عرضه کردند که بدون تخریب بر روی سطح اعمال می‌شود و با جلوگیری از نفوذ آب به ساختمان موجب افزایش عمر سازه می‌شود. نورمحمد رشیدی نیا مجری طرح با اشاره به جزئیات این نانو عایق گفت: این عایق با استفاده از نانو ذرات سیلیکون تولید شده است که با ترکیب آن با آب به عنوان عایق رطوبت در ساختمان‌ها به کار برده می‌شود. وی اظهار داشت: هر کیلوی این نانو عایق در 20 هزار لیتر آب ترکیب و یک مایع شفاف و بی رنگ حاصل می‌شود.

 

رشیدی نیا با بیان اینکه نمونه این نانو عایق عرضه شده است، خاطر نشان کرد: نمونه‌های عرضه شده قابلیت ترکیب با حداکثر 50 لیتر آب را دارد که نمونه تولید شده در کشور مقرون به صرفه بوده و موجب کاهش مصرف آب می‌شود. مجری طرح با اشاره به عملکرد این عایق یادآور شد: این عایق بر روی سطوح سیمانی و یا سرامیکی با مولکول‌های سطح پیوندی را ایجاد می‌کند که مانع عبور رطوبت به داخل سطح می‌شود.

 

وی جلوگیری از کپک زدگی و رشد قارچ را از دیگر مزایای این عایق نام برد و ادامه داد: از سوی دیگر عایق تولید شده قابلیت تنفس دارد به این معنا در صورت بروز آب به داخل سازه این عایق اجازه خروج آب و رطوبت را می‌دهد ولی اجازه عبور آب را نمی‌دهد.

 

رشیدی نیا با تاکید بر اینکه اعمال این عایق در سطح نیازی به تخریب سازه نیست گفت: این عایق می تواند بر روی سطوح سیمانی، سرامیک و یا کاشی که قبلا عایق بندی شده اما به آنها آسیب وارد شده است بکار برده شود و این سطوح را عایق بندی کند.

 

این محقق با بیان اینکه این عایق تغییری در رنگ سطح ایجاد نخواهد کرد، اظهار داشت: از آنجایی که این عایق بی رنگ و شفاف است اعمال آن بر روی سرامیک و کاشی تغییری در وضعیت آنها نمی‌دهد. به گفته عمر مفید نانو عایق سیلیکون 30 سال استطبقه بندی: دانستنی ها،

تاریخ : سه شنبه 18 خرداد 1395 | 03:45 ب.ظ | نویسنده : نادر شاهزیدی | نظرات چاپ این صفحه
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: مدیریت وبسایت ****** :.