تبلیغات
شرکت سازه فراز پارتیکان - پیشرفت ۳۳ درصدی قطعه اول و دوم آزادراه بتنی اصفهان-شیراز/ جذب سرمایه‌گذار برای قطعه سوم‌ DropDown Menu with HTML and CSS
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: دو قطعه اول از آزادراه بتنی اصفهان-شیراز به طور متوسط ۳۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای اجرای قطعه سوم نیز به زودی فراخوان جذب سرمایه‌گذار برگزار خواهد شد.


http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1393/07/23/13930723000091_PhotoA.jpg


علی نورزاد با اشاره به‌ پیشرفت 33 درصدی قطعه اول و دوم آزادراه اصفهان-شیراز‌ اظهار داشت: این دو قطعه از ‌تنگ خیاره‌ تا سده آغاز شده و از سده تا ایزدخواست‌ ادامه می‌یابد.

وی افزود: طول هرکدام از قطعات 105 کیلومتر است و پیشرفت کنونی قطعه سده تا خیاره 38 درصد و از ایزد‌خواست تا سده 27 درصد است که بر این اساس، میزان پیشرفت این دو قطعه به طور متوسط 33 درصد است.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: منابع مالی لازم به پروژه آزاد‌راه اصفهان - شیراز تزریق شده و پیمانکار هم فعال است البته این پروژه با مشکلاتی همچون موانع ارزیابی، تملک اراضی و بهره گیری از تکنولوژی جدید(رویه بتن به جای آسفالت) مواجه بوده و همین موضوع پیشرفت پروژه را با تاخیر همراه کرده است.  

نورزاد اظهارکرد: ارزیابی در دو قطعه (خیاره تا سده و سده تا ایزدخواست) بالای 80 درصد پیشرفت داشته اما تملک هم مهم بوده و این موضوع مشکلاتی را در پیشرفت کار ایجاد کرده است.

وی تصریح کرد: علاوه بر ساخت این دو قطعه، یک قطعه  117 کیلومتری هم درحال بررسی و مطالعه است که ایزدخواست را به اصفهان متصل می‌کند.  

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور با اشاره به آغاز ساخت قطعه سوم در ماه‌های آتی گفت: براساس برنامه قرار است در آینده نزدیک، فراخوانی برای جذب سرمایه‌گذار برگزار شود که این موضوع نیازمند مصوبه هیات وزیران است.

نورزاد‌ گفت: ساخت پروژه آزادراه اصفهان- شیراز از سمت شیراز آغاز شده است و با اجرای 117 کیلومتر قطعه سوم به اصفهان متصل می‌شود.

بنابراین گزارش ساخت نخستین آزادراه بتنی ایران (اصفهان-شیراز) با 6 باند رفت و برگشت به طول 105 کیلومتر، آغاز شده است و با اجرای این پروژه علاوه بر کوتاه کردن 2.5 ساعته مسیر تهران به شیراز و کوتاه کردن یک  ساعته مسیر تهران به اصفهان، هزینه‌ نگهداری از راه‌ها کاهش یافته و رونق به کارخانه‌های سیمان‌سازی کشور بازمی‌گردد.

طبقه بندی: اخبار حوزه عمران،

تاریخ : شنبه 27 شهریور 1395 | 04:49 ب.ظ | نویسنده : نادر شاهزیدی | نظرات چاپ این صفحه
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: مدیریت وبسایت ****** :.