تبلیغات
شرکت سازه فراز پارتیکان - رونمایی از سند الزامات ترافیکی ساختمان/ هر دستگاه خودرو در معابر ۱۲ هزار برابر انسان انرژی مصرف می‌کند DropDown Menu with HTML and CSS
به گزارش «صما» ، در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی از سند الزامات ترافیکی ساختمان با حضور محمد شکرچی‌زاده معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، اکبر ترکان رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور و مشاور رئیس جمهوری و پروفسور اردکانیان رونمایی شد.


http://samair.ir/files/fa/news/1395/7/15/21857_618.jpg
به گفته شکرچی‌زاده، سند الزامات ترافیکی ساختمان‌ها بر اساس نیازهای‌شهری و شهرسازی تدوین شده و در آن همکاری تمامی سازمان‌ها و نهادها اولویت است. گفته می‌شود یکی از چالش‌های شهری و شهرسازی عدم انطباق اسناد ترافیکی با ضوابط و قوانین کلی شهرسازی و شهری است که قرار است تصویب سند ملی الزامات ترافیکی را که در آن همکاری نهادهای سیاستگذار با دستگاه‌های مجری لحاظ شده در راس کار قرار دهد.

در همایش الزامات ترافیکی که در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزار شد، سردار موسی امیری جانشین راهور ناجا، محمد شکرچی‌زاده رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، اکبر ترکان مشاور رئیس جمهوری و رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، جامعه مهندسان و استادان دانشگاه حضور داشتند.

همچنین در این جلسه رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور گفت: هر دستگاه خودرو در معابر ۱۲ هزار برابر انسان انرژی مصرف می کند و در ۵۰ سال گذشته ضمن تاثیر خودرو بر زندگی انسان ها، مشکلات زیادی را پدید آورده است.

اکبر ترکان عصر چهارشنبه در همایش الزامات ترافیکی در ساختمان ها افزود: هر چند که با ورود خودرو زندگی انسان ها متحول و مشکلات زیادی به بار آورد،امکان کنار گذاردن آن از زندگی انسان وجود ندارد.رونمایی از سند الزامات ترافیکی ساختمان/ هر دستگاه خودرو در معابر ۱۲ هزار برابر انسان انرژی مصرف می‌کندوی اظهار داشت: اکنون تعداد خودروهای کشور به ۱۷ میلیون دستگاه افزایش یافته و یک پنجم جمعیت ۷۸ میلیون نفری ایران دارای خودرو است.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با طرح این پرسش که آیا در طراحی شهرهای خود همزیستی خودرو با انسان ها مورد توجه قرار گرفته ، یادآور شد: این وسیله در کنار ما زندگی می کند و نمی توانیم آ ن را نادیده بگیریم.

ترکان تصریح کرد: تعداد خودرو در ایران اکنون به تعداد خانوارها رسیده و برای حل ترافیک در شهرها باید به مقوله تسهیل حمل و نقل بیش از پیش توجه شود.

همچنین معاون مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در این همایش افزود: ۲۰ سال گذشته به مساله ترافیک و الزامات ترافیکی در اطراف ساختمان ها بسیار بی توجهی شده است.

محمود صفارزاده افزود: لازم است تا تلاش شود با اجماع متخصصان، مهندسان و کارشناسان برای تهیه یک مقررات ملی مناسب به یک جمع بندی برسیم تا شاهد آرامش و آسایش شهروندان در حوزه های شهرسازی و ساختمان سازی باشیم.

پیش نویس الزامات ترافیکی در ساختمان ها در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در این همایش رونمایی شد تا پس از طی فرایندهای مورد نیاز و تصویب آن در مراجع قانونی در حوزه ساختمان سازی شهری مورد توجه قرار گیرد.

همایش الزامات ترافیکی در ساختمان هاعصر چهارشنبه با هدف بررسی معضلات ترافیک ساختمان ها و ارایه راهکارهای لازم در زمینه ضوابط ترافیکی هنگام ساخت ساختمان، ضوابط ترافیکی داخل ساختمان ها و ضوابط ترافیکی در شبکه معابر و با حضور دست اندرکاران، متخصصان و کارشناسان حوزه ترافیک شهری و شهرسازی برگزار شد.طبقه بندی: اخبار حوزه عمران،

تاریخ : شنبه 17 مهر 1395 | 04:58 ب.ظ | نویسنده : نادر شاهزیدی | نظرات چاپ این صفحه
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: مدیریت وبسایت ****** :.